Polsko

Marcin Dymiter

Marcin Dymiter

sound art, hudba

Hostující umělec: 1. července  30. září 2012

Marcin Dymiter aka Emiter je hudebník, improvizátor, skladatel a zvukový umělec, který kombinuje terénní nahrávky, akustické nástroje a elektronický zvuk. Pracuje s elektronickou a improvizovanou hudbou. Spojuje zvuk v lo-fi a hi-fi kvalitě a využívá efekty zvukové interference. Vytváří zvukové instalace, rozhlasové pořady, filmovou hudbu a performance ve veřejném prostoru. Získal stipendium polského Ministerstva kultury /2011/, od Pomořanského regionu /2008, 2009/ a Universität der Künste v Berlině /2005/. Improvizuje k projekci němých filmů, spolupracuje s vizuálními umělci a tanečníky. Organizuje zvukové workshopy. Společně s Ludomirem Franczakem organizuje Mikro-makro festivala a je členem projektů: Emiter, Emiter - Franczak audio video performance a North Lines.
Výběr ze zvukových děla a field recording: "Soundpostcards monastery Tyniec" /2011/, "Soundpostcards Bytom" /2010 - Gallery of Contemporary Art Kronika/, "4 elements of nature - sound, action and concept" /Francisco Lopez, Marcin Dymiter, Alfredo Costa Monteiro, Rob Curgenven, zvuková výstava "The end of tape" /Poznań, Toruń/, zvuková akce - Lublin, zvuková instalace "Alphabet" Obphon Festival - Kirschau, /2009/, zvuková instalace "Sea sea" /Gdańsk, Elblag, Bytom/, audiovizuální akce /concrete poetry MAK, Vídeň/, hudba k vizuálním projektům Joanny Rajkowské.

Marcin Dymiter vydává nahrávky u Monotype Records, Audio Tong atd. Vytvořil zvukové instalace pro veřejné a výstavní prostory, například pro Galerii současného umění v Bytomi a Galerii EL v Elblagu.

www.emiter.org

Residence Marcina Dymitera je podpořena v rámci programu Visegrad Artist Residency Program. Visegradfund.org/residencies/varp

V programu galerie

  • CZ
  • EN

Galerie je otevřena

Úterý–pátek 13–18h (v úterý do 19h) a dále dle programu

Hostující umělci

Tamás KaszásMaďarsko

vizuální umění, konceptuální umění, instalace

1. dubna  30. června 2014

Tamás  Kaszás

Péter SzabóMaďarsko

konceptuální umění, instalace, sociální akce, kresba

15. června  15. září 2014

Ewa JustkaPolsko

zvuk, elektronická hudba

1. července  30. září 2014

Ewa Justka

Další umělci

A2ArtmapAsociace MlokHIS voiceInstitut Cervantes PraguejlbjltKinotechnikaMMC - Reklamní dílnanula.ccPetr Kodlpixl-e