Pokud byste rádi podnikali v restauračních službách a sníte o založení kavárny, jistě máte v hlavě mnoho nápadů a spoustu počátečního nadšení. Je to velmi zajímavá práce, ale počítejte s tím, že je to práce na sedm dní v týdnu od rána až do večera, jak se říká pátky-svátky. K tomu, aby kavárna fungovala jako hodinky, musíte zastřešit množství činností, od zásobování, přes běžný chod v kavárně, organizování práce pro personál, úklid prostor atp. Samotné založení kavárny je také spojeno s mnoha byrokratickými záležitostmi a chozením po úřadech.

Jak na založení kavárny?

Založení kavárny která bude prosperovat
Strategie založení kavárny

Pokud tedy chcete ohromit milovníky kávy, kteří budou do vaší kavárny rádi a zejména pravidelně chodit, v první řadě si vyberte vhodný a zajímavý prostor, který bude lidem dostatečně na očích. Protože pokud si pro svou kavárnu zvolíte nevhodné místo, veškerá vaše snaha a úsilí vyjdou vniveč a nedosáhnete očekávaného výsledku, protože tržby vám budou přinášet zejména pravidelní zákazníci. Samozřejmostí je také příjemný vzhled a zařízení kavárny, protože zákazníci půjdou jen tam, kde se budou dobře cítit. Abychom nezapomněli, při samotném založení kavárny musíte oběhat úřady jako je živnostenský, daňový, hygiena, protože vše musí být v souladu s předpisy.

Nabídněte víc než jen kávu, nabídněte zážitek

Při výběru sortimentu, který budete ve vaší kavárně nabízet, myslete zejména na to, aby byl pestrý a snažte se vašim zákazníkům nabídnout i zážitek navíc. Základem každé dobře kavárny je kvalitní a výkonný kávovar a hned za tím také výběrová zrnková káva, které je nyní na trhu obrovské množství druhů z mnoha zemí. Dobrý čaj, míchané drinky, značkové víno nebo pestrá nabídka zákusků nebo snacků přitáhne do vašeho podniku ještě více zákazníků. Máte-li na to fantazii a prostor, můžete si vymyslet různé akce pro lidi, ať už tematické večery, ochutnávky vína, kávy nebo řemeslného piva, to vše bude plusem, který vám může pomoci při získání vyšších tržeb. Při založení kavárny nezapomeňte také na dobrou marketingovou strategii a dejte o sobě vědět co nejširšímu okolí. Velice vám v tomto umí pomoci sociální sítě, ať už facebook, instagram nebo dobrá reklama na internetu. Pokud potřebujete pomoci se založením kavárny, mnoho informací naleznete na stránce https://www.ikelp.cz/